Nodarbība piemērota gan iesācējiem, gan cilvēkiem ar pieredzi.

HAHTHA JOGA ir mācība par fizisko harmoniju, ko var sasniegt ar fizisku ietekmi un ar psiholoģisku līdzekļu palīdzību. Tās pirmsākumi meklējami Indijā, kā viens no posmiem, lai ķermeni fiziski un garīgi sagatavotu meditācijām.

Terminam “hatha” ir simboliska nozīme. Ha nozīmē vīrišķā enerģija, labā puse, prāts, erudīcija, Saule. Tha –  sievišķā enerģija, kreisā puse, intuīcija, jūtas, Mēness. Tas ir pretēju pirmssākumu vienotības simbols. Pretstatu vienotība un harmonija rada līdzsvaru. No sanskrita tulkojot, joga nozīmē “savienība” un “vienotība”.

Vingrojuma kompleksā ir āsanas (pozas), pranajāma (elpošanas vingrinājumi) un meditācija. Galvenais uzsvars Hatha jogā tiek likts uz mugurkaula veselību, mierīgu un kontrolētu elpu un netraucētas dzīvības enerģijas plūsmas nodrošināšanu. Katrs vingrinājums iedarbojas uz konkrētu ķermeņa daļu, orgānu vai orgānu grupu. Lai sasniegtu maksimāli labvēlīgu efektu, pozu jeb fizisku vingrinājumu izpilde tiek kombinēta ar elpošanas kontroli.

Šis jogas veids stiprina imunitāti, uzlabo koncentrēšanās spējas; līdzsvaro enerģijas apmaiņu organismā, stiprina fizisko ķermeni, uzlabo asins un limfas cirkulāciju, veicina ķermeņa lokanību, uzlabo nervu sistēmas darbību.