fbpx

GRAVITY YOGA ir mērķtiecīga mobilitātes un lokanības attīstīšanas metode, kas ieteicama ikvienam cilvēkam, kas vēlas atgūt sava ķermeņa dabisko kustību amplitūdu un kustēties brīvāk un vieglāk. Tā ir piemērota gan sportistiem, gan sēdošiem biroja darbiniekiem, gan arī vecāka gada gājuma cilvēkiem un palīdzēs jebkuram cilvēkam ar “stīvas” muguras problēmām vai saspringtiem, savilktiem kāju un gurnu muskuļiem. Šīs ir intensīvas nodarbības, kas mērķētas uz lokanības attīstīšanu konkrētās ķermeņa daļās, lai īsā laikā sniegtu izmērāmus rezultātus – tās uzlabos lokanību, mazinās stresu, kā arī ļaus baudīt ilgstošus rezultātus.

Gravity joga balstās uz 3 pamatprincipiem:

1: Pilnīga atslābināšanās. Muskuļi veiksmīgāk stiepjas, kad ir pilnībā atslābināti. Tādēļ, trenējot elastību, pozas izpildīšanas laikā ir jāmēģina pēc iespējas vairāk atbrīvoties.

2: Elpošana pēc principa 4:8. Ieelpa caur degunu līdz skaitam četri, izelpa līdz skaitam astoņi. Šī elpošanas prakse izslēdz stiepes refleksu, stimulē parasimpātiskās nervu sistēmas reakciju un mazina muskuļu sasprindzinājumu.

3: Pozas ilgstoša noturēšana. Lokanības attīstīšanai būtisks ir laiks pasīvā spriedzes situācijā jeb pozas noturēšanas ilgums ar mērķi sasniegt iepriekš veiksmīgi veikto laiku vai to pagarināt. Tipiskais pozas noturēsanas laiks Gravity jogā ir 2-5 minūtes. Vienmēr atceries: elastības treniņš jāveic pēc jebkura cita veida fiziskām aktivitātēm, jo īpaši spēka treniņiem, jo intensīva stiepšanās uz pāris stundām atsābinās locītavas. Ilgtermiņā stiepšanās uzlabo ķermeņa koordināciju un veicina traumatisma profilaksi. Kustības kļūst daudz harmoniskākas un precīzākas, uzlabojas stāja, palielinās kustību diapazons un kopējā ķermeņa pašsajūta.